Stahování z internetu

24. srpna 2008 v 17:36 |  Internet
Stahování z internetu má mnoho podob a já se Vám pokusím přiblížit ty, se kterými se nejčastěji setkáte:
1) Stahování pomocí linků (odkazů na stránku s uloženým souborem určeným ke stažení):
Zřejmě nejefektivnější způsob internetového stahování. Často se setkáte s výběrem bezplatné a placené verze, která nabízí mnoho výhod, pokud je ale Váš internet schopný stahování alespoň kolem 50 kB/s, doporučuji free download. Stránek s těmito službami naleznete několik a fungují na obdobném principu. Nejdříve musíte narazit na link (na warezu, jiných či mém blogu atd.) - klasická adresa stránky (je nutno jej zkopírovat a použít jako adresu v novém okně - panelu) s uloženým souborem nejčastěji ve formátu .rar, tzn. k otevření (tak zvanému extarhování) je zapotřebí program WinRAR, který soubor převede na žádaný formát (zdarma mj. na: http://www.instaluj.cz/cz/katalog/utility/komprese/winrar/?download=winrar). Obvykle vyžaduje heslo, které bývá k nalezení společně s linkem. Pokud nejste ujištěni, že heslo nepotřebujete a heslo nenacházíte, raději se podívejte po jiném linku (opravdu jsem se s tím již setkal).
Nyní k nejčastějším "link-stránkám":
a) Rapidshare.com - linky pro rapidshare jsou nejčastější, výhodou je, že u neplacené verze bylo zrušeno čekání 100 min, než bylo možno stáhnout další soubor, dále lze stáhnout na jeden zátah až 200 MB. Nevýhodou je poměrně nízká rychlost stahování (omezována neplatícím) a také možnost stahování jen jednoho souboru. Nejprve zkopírujte link (-adresu), vložte do kolonky pro adresu (,aktivujte adresu). Zobrazí se 2 sloupce, stisknete pole free user, začíná odpočítávání 82 sekund, po nichž se objeví obrázek s nápisem download po kliknutí nic nebrání stažení.
b) Filefactory.com - linky pro filefactory nejsou nejčastější, výhodou je rychlejší download v druhé polovině dne než u rapidshare, nevýhodou je omezení max. rychlosti stahování a možnost stahování jen jednoho souboru.
Nejprve zkopírujte link (-adresu), vložte do kolonky pro adresu (,aktivujte adresu). Zobrazí se mj. 3 rámečky - v 1. je název Vašeho souboru a ve 3. ze shora s číslem 2 kliknete na odkaz Download with FileFactory Basic. V novém okně kliknete na Begin (začít) download a už to frčí.
c) Upload.to - další světový server, problémem je především čekání - po stažení jednoho souboru nemůžete několik minut stahovat. T
d) Uloz.to - nefunguje na principu zmíňených stránek. Výhodou především možnost stahovat až 800 MB současně, na nic se nečeká, ale čím je toho víc, tím nižší budete mít rychlost. Přesto najdete především české věci, což se počítá a na nic nemusíte čekat.
e) Ulozto.cz = Uloz.to
f) Hellshare.com - český stejně jako uloz.to či czshare. Výhodou je, že lze stahovat soubor větší velikosti než 100 MB, hlavní nevýhodou, že má omezený počet klientů, tzn. v době kolem oběda Vás už zdarma nepřipustí ke stahování.
Nejprve zkopírujte link (-adresu), vložte do kolonky pro adresu (,aktivujte adresu). Zobrazí se mj. tlačítko free download, na nové stránce opište kód, stiskněte opět tlačítko pro stažení a je to.
g) Czshare.com - podobný uloz.to, lze ale stahovat jen jeden soubor omezenou rychlostí a pokud stahuje zdarma méně než 3500 klientů - velikost stahovaného souboru ale omezená není.
Nejprve zkopírujte link (-adresu), vložte do kolonky pro adresu (,aktivujte adresu). Zobrazí se mj. odkaz na download zdarma - ve spodní části stránky! po stisknutí ....
h) Megaupload.com - další server, zdržuje Vás opisováním kódu, instalací potřebného softwaru do okna webového prohlížeče a rychlostně se přes to večer nestáhne zhola nic (jako u rapidshare).
2) Stahování přes tzv. torrenty - druhý způsob, jak stáhnout objemnější soubor. Je třeba sehnat a nainstalovat program, který stahování provádí: Azureus Vuze (ke stažení na: http://www.sosej.cz/Download/Azureus-Vuze-Download.html?v=2), nebo U-torrent (ke stažení na: http://www.utorrent.cz/). Největší výhodou je absence jakýchkoliv omezení počtu souborů ke stahování, ani rychlost downloadu není omezená, avšak torrenty fungují na principu sdílení, tzn. rychlost stahování je závislá na tom, kolik dalších lidí stahuje to co vy - frekventovanost stahování udávají čísla s označením seed a peer, čím víc jich je, tím líp. Takže pokud chcete stáhnout něco přes 300 MB a u souboru jsou udána čísla 50 peers a 30 seeds, neváhejte. Pod deset peers či seeds nechoďte. Vyplácí se to tedy u filmů, mp3 aj., které jsou světu známé. Pokud ale narazíte na něco, co nelze jinde stáhnout a má pro Vás význam nechat hodiny v chodu jeden ze zmíňených programů, i to je možnost. Nerozumíte-li, nezoufejte, pokusím se to objasnit:
Nejdříve jděte na stránku: www.torrentz.com/ a do nepřehlédnutelné bílé lišty v horní čássti
3) Začínající downloader, který se snaží stahovat na vlastní pěst bez pomoci zkušeného, stahuje jednoduše malé soubory, především softwarové doplňky a mp3 - na tom není třeba co vysvětlovat. Co hledá napíše do oblíbeného vyhledávače a na vybrané stránce jen klikne na políčko download. Tento způsob však není častý pro soubory větší velikosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama